Wiadomości Branżowe

Uchroń dziecko przed wypadkiem

Do największej liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych, przede wszystkim dzieci, dochodzi w okresie jesienno-zimowym. Ciemne ubrania i brak odblasków sprawiają, że po zmroku nie jesteśmy dla kierowców dostatecznie widoczni.

Akcja ?Bezpieczny, bo widoczny? ma nie tyle promować noszenie odblasków, ile zachęcać do kupowania odzieży i obuwia z elementami fluorescencyjnymi. ?Rozdajemy wiele zawieszek odbijających światło, ale dzieci mają je dzień, dwa, a potem gubią? ? mówi serwisowi infoWire.pl Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji. Jeśli dziecko ma na sobie buty, spodnie lub kurtkę z odblaskami, wtedy wiemy, że jest widoczne na drodze.

Warto pamiętać, że gdy idziemy prawidłową stroną drogi, nasz tornister nie jest widoczny dla kierowcy nadjeżdżającego z naprzeciwka, więc odblaski na nim zawieszone nie spełniają swojej funkcji. Najlepsze rozwiązanie dla naszej pociechy to obuwie z elementami fluorescencyjnymi. ?Światła w samochodzie ustawione są tak, by świeciły w dół ? na jezdnię. Jeśli pieszy ma buty z odblaskami, kierowca łatwo go zauważy? ? wyjaśnia organizatorka akcji Karolina Wirowska. Takie obuwie chroni dziecko ? podnosi jego bezpieczeństwo oraz co ważne szczególnie dla młodzieży, wygląda ładnie i nie kojarzy się z czymś niemodnym ? dodaje Katarzyna Gałązka, projektantka marki Bartek.

Odblask odblaskowi nierówny. Bartłomiej Morzycki z 3M radzi, by wybierać te z atestem CE i kupować w autoryzowanych sklepach. Wtedy możemy być pewni, że kierowca zauważy nas nie z 50, ale 200 m. Według badań Proamy aż 95% kierowców przyznało, że musiało gwałtownie hamować lub w ostatniej chwili omijać pieszego, który nie miał odblasków ? mówi Justyna Szafraniec. Dlatego elementy fluorescencyjne należy nosić  bezwzględnie ? nie tylko na drodze w miejscu niezabudowanym, ale i w mieście.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy

Tagi: #bugatti veyron   #jest   #nie   #opel gt   #pawe   #tak   #trela   #wypr   #zawodów