Wiadomości Branżowe

Sprawdzona jakość. Nowy styl. Spirit 2014

Właściciel marki Mio wprowadził na polski rynek nową linię nawigacji, serię Mio Spirit 2014. Zwiększyła się różnorodność urządzeń i każdy użytkownik będzie mógł łatwo dobrać urządzenie pasujące do jego potrzeb. W nowej serii znajdują się urządzenia wyposażone w system TMC dostępny dla użytkowników bez dodatkowych opłat, a także z usługą bezterminowej aktualizacji baz fotoradarów. Większości modeli dostała także możliwość bezterminowej aktualizacji map drogowych dla Polski oraz Europy.

Mio Spirit 2014  to już trzecia generacja serii. Właściciel marki Mio przygotował nowe urządzenia bazując na sprawdzonej jakości poprzednich edycji nawigacji Spirit, dodatkowo poprawiając ich obudowę oraz wygląd. Nawigacje wygodniej układają się w dłoni, a ekran lepiej reaguje na komendy dotykowe. Seria składa się aż z siedmiu urządzeń: Mio Spirit 4900 LM, Mio Spirit 4970 LM (o przekątnej ekranu 4,3?) oraz Mio Spirit 6800, Mio Spirit 6900 LM, Mio Spirit 6950 LM, Mio Spirit 6970 LM i 6970 LM Truck (o przekątnej ekranu 5?).

Bezterminowa aktualizacja map i baz fotoradarów

Bezterminowa aktualizacja map powraca w serii Spirit 2014. Rozwiązanie wprowadzone po raz pierwszy przez markę Mio jeszcze w 2011 roku, ponownie stało się integralną częścią gamy. Tym razem aż sześć z siedmiu modeli urządzeń będzie wyposażonych w to rozwiązanie, co ponownie obniży ostateczny koszt eksploatacji urządzeń. Kupujący unikną w ten sposób konieczności wykupywania nowych map po zakończeniu okresu zwolnionego z opłat. Możliwość bezterminowej aktualizacji map oznacza bowiem, iż będą oni mogli pobierać najnowsze dane mapowe do swoich urządzeń cały okres ich eksploatacji.

Najwyższe modele serii, Spirit 4970 LM (dla urządzeń o przekątnej ekranu 4,3 cala) i Spirit 6970 LM oraz Spirit 697 LM Truck (dla urządzeń o 5-cio calowej przekątnej ekranu) wyposażono również w bezterminową aktualizację bazy fotoradarów. Aktualizacje bazy w wymienionych modelach nie wymaga wykupywania dodatkowych subskrypcji i można ją pobrać za pomocą programu MioMore Desktop. Pozostałe urządzenia najnowszej gamy mają dostępną bazę fotoradarów w wersji demo, na okres 3 miesięcy. Po tym czasie wymagany jest zakup odpowiedniej subskrypcji.

Bezpłatne TMC dostępne również Polsce

Urządzenia Mio Spirit 4950 LM, Mio Spirit 4970 LM, Mio Spirit 6950 LM oraz Mio Spirit 690 7LM i 6970 LM Truck zostały wyposażone w system TMC, dostępny także na terenie Polski bez dodatkowych opłat ze strony użytkownika. Rozwiązanie to pozwala unikać korków i innych utrudnień na drogach. Za pośrednictwem specjalnie zakodowanych fal FM, w czasie rzeczywistym do nawigacji przesyłane są aktualne i istotne informacje na temat ruchu drogowego. Dzięki temu nawigacja wyznacza trasę z pominięciem korków, wypadków oraz robót drogowych. TCM dostarcza również aktualnych informacji o utrudnieniach na ekranie nawigacji. Użytkownik sam może zadecydować czy uwzględnić zmiany w przebiegu trasy, czy też podążać pierwotnie wybranym kursem.

 

Smart Routes

Wszystkie nawigacje Spirit 2014 zostały wyposażone w usługę Smart Routes. Nazwa ta kryje w sobie tak naprawdę trzy funkcjonalności: Inteligentne wyznaczanie trasy, Wybór trasy oraz LearnMe Pro. Inteligentne wyznaczanie trasy polega na wyznaczaniu trasy z uwzględnieniem danych historycznych zebranych od milionów kierowców, dotyczycących rzeczywistego natężenia ruchu o różnych porach dnia i nocy. Wybór trasy pozwala na wygodny podgląd alternatywnych tras na mapie i wyboru spośród kilku propozycji: najszybszej, ekonomicznej, najłatwiejszej i najkrótszej. Ostatni element, funkcja LearnMe Pro oznacza, żenawigacja uczy się stylu jazdy kierowcy i z czasem trasy przez nią proponowane stają się dostosowane do jego preferencji.

Pozostałe możliwości

Mio Spirit 6970 LM i Spirit 6970 LM Truck wyposażono w funkcję przyjmowania Komend głosowych od użytkownika. W ten sposób można szybko i łatwo wybrać punkty docelowe, bez potrzeby dotykania ekranu nawigacji. Najwyższe urządzenia w gamie zostały wyposażone w Bluetooth, który pozwala na wykorzystanie nawigacji jako zestawu głośnomówiącego. W ten sposób kierowca może uzyskać także dostęp do Wyszukiwania Lokalnego w bazie Google. Daje to dostęp do bazy punktów POI wyszukiwarki, a poprzez to także do niestandardowych interesujących punktów.

Wszystkie modele nawigacji Mio Spirit 2014 poza jednym zostały wyposażone w mapy 44 krajów Europy ? w tym także Polski. Dostępne są także warianty tylko z mapą Polski urządzeń Spirit 4900 LM i Spirit 6900 LM. Specjalnie na rodzimy rynek przygotowano także nawigację Spirit 6800, dostępną wyłącznie z mapą naszego kraju. Istnieje również możliwość wypożyczania map na okres 3, 7 lub 30 dni. Użytkownicy nawigacji z nowej serii Mio mogą korzystać także z takich funkcjijakasystent pasa ruchu i parkowania, trójwymiarowy podgląd skrzyżowań, planowanie podróży poprzez punkty pośrednie.

We wszystkich nawigacjach Spirit 2014 dostępna jest 30 dniowa wersja demonstracyjna trybu ciężarowego. Pozwala to wprowadzić do urządzenia takie parametry pojazdu wielkogabarytowego jak jego całkowita waga, długość, wysokość, nacisk na oś, długość, itp. Po wprowadzeniu danych system będzie prowadził kierowcę przez drogi dostosowane dla jego pojazdu. Dla wszystkich urządzeń istnieje możliwość aktywowania na stałe tego rozwiązania. W modelu Mio Spirit 6970 LM Truck tryb ten jest aktywowany od razu, bez dodatkowych opłat i konieczności jego odblokowywania.

Dostępność

Seria Mio Spirit 2014 będzie dostępna w sprzedaży od czerwca 2014. Sugerowana cena detaliczna najtańszego urządzenia serii z mapą Polski to 339 PLN, a najtańszego urządzenia z mapami Europy i usługą bezterminowej aktualizacji map to 449 PLN. Szczegółowe informacje o poszczególnych modelach wkrótce będą dostępne na stronie producenta: www.mio.com/pl.

MiTAC International Corporation ? informacje

MiTAC International Corp. zostało założone w 1982 roku i rozpoczęło swoją działalność w Hsinchu Science Park (HCSP), na Tajwanie. Od tej pory MiTAC rozwinęło się w międzynarodową organizację, która oferuje usługi z następujących dziedzin: produkcjia systemów elektronicznych (ESM), zintegrowane zarządzanie rozwojem i produkcją (JDM), produkcja sprzętu dla firm zewnętrznych (ODM) oraz produkcja urządzeń dla marek własnych (OEM i OPM). MiTAC posiada także takie globalne marki jak Mio, Magellan, Navman oraz TYAN, zajmuje się również dystrybucją urządzeń GPS oraz serwerów, na całym świecie. Firma tworzy też rozwiązania i produkty dla technologii ?chmury?. Przedstawicielstwa MiTAC znajdują się na całym świecie, a firma zatrudnia obecnie 9 000 pracowników w skali globalnej. Bogate doświadczenie MiTAC umożliwia dostarczanie produktów i usług dopasowanych dokładnie do potrzeb jej klientów.

Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się pod adresemwww.mio.com/pl


dostarczył infoWire.pl

Źródło MiTAC Europe. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy