motoryzacja Wiadomości Branżowe

Samochody Volvo z pełnym odliczeniem podatku VAT

Volvo postanowiło wejść w nowy rok z dedykowaną ofertą dla przedsiębiorców. Od teraz przedstawiciele biznesu mają możliwość zakupu pojazdu specjalnego, bankowozu typu C. Zakup bankowozu może być alternatywą dla przedsiębiorców, którzy chcą skorzystać z pełnego odliczenia podatku VAT od nabycia  samochodu, jak  również z faktur dokumentujących leasing i kupno paliwa.

Wprowadzenie do naszej oferty bankowozu typu C, to odpowiedź na potrzeby przedsiębiorców, którzy zrezygnowali z zakupu samochodu do firmy w momencie wycofania „kratki”. Dzięki naszej propozycji przedsiębiorcy którzy będą wykorzystywać takie bankowozy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej mogą skorzystać z pełnego odliczenia podatku VAT  – powiedział Mariusz Nycz, Dyrektor Marketingu w Volvo Auto Polska

Zakup bankowozu wiąże się z koniecznością przeprowadzenia kilku modernizacji, które nie wpływają na zmianę stylistyki samochodu, czy też przestrzeni wewnątrz auta. Aby auto zostało uznane przez polskie prawo za bankowóz, musi być wyposażone m.in. w immobiliser, dodatkowy alarm, system transmisji alarmu oraz specjalny pojemnik. Taki pojemnik w przypadku samochodów Volvo będzie umieszczany w miejscu, gdzie zazwyczaj znajduje się koło zapasowe auta. Wyjątek stanowi model XC90, w którym pojemnik znajduje się w przestrzeni bagażowej. Bankowozami nie mogą zostać auta wyposażone w instalację gazową.

Z odliczenia podatku VAT od zakupu auta specjalnego – bankowozu typu C, może skorzystać każdy podmiot prowadzący działalność gospodarczą będący czynnym podatnikiem VAT-u, który będzie wykorzystywać taki pojazd w ramach swojej działalności. Koszt przeróbki samochodu Volvo na bankowóz wynosi 10 500 zł netto. Oferta dotyczy modeli XC90, XC70, V70, S80, XC60, S60 i V60.

Więcej informacji o ofercie można znaleźć na stronie http://www.volvocars.com/pl/sales-services/sales/Aktualne%20Oferty%20Sprzeda%C5%BCy/Pages/twoje-volvo-z-mozliwoscia-odliczenia-vat.aspx lub u Autoryzowanych Dealerów Volvo. 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy