Wiadomości Branżowe

Rewolucja na rynku aut zastępczych

300 hybrydowych samochodów Toyota Auris trafi do partnerskich wypożyczalni aut PZU w całym kraju. Tym samym ubezpieczyciel stworzy pierwszą tego typu flotę pojazdów zastępczych w Polsce. Wszystko w ramach formowania sieci kluczowych partnerów, budowanej na bazie już istniejących firm.

Możliwość skorzystania z samochodu zastępczego jest pożądaną usługą na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych. Niestety ze względu na patologie, do których na nim dochodzi, rynek ten wymaga uregulowania. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i wyznaczając nowe standardy, PZU uruchamia rewolucyjną flotę aut zastępczych. Złoży się na nią 300 niezawodnych i oszczędnych hybrydowych Toyot Auris.

? To pionierski projekt, który wyprzedza powszechnie stosowane standardy rynkowe. Zgodnie ze strategią PZU 2.0 chcemy być najbardziej zorientowaną na klienta firmą ubezpieczeniową w naszym regionie. Chcemy być pionierem i strażnikiem rynku, który wyznacza wysokie standardy. Stawiamy na nowatorskie rozwiązania. W tym roku jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy bezpośrednią likwidację szkód, monitorujemy i podnosimy poziom satysfakcji z likwidacji szkód, wprowadzamy produkty, które dają klientom realną korzyść. Teraz zainwestowaliśmy w innowacyjne i wyjątkowo ekonomiczne w eksploatacji auta hybrydowe ? mówi Andrzej Klesyk, prezes PZU.

Nowa flota jest elementem programu, w ramach którego PZU Pomoc stworzy sieć partnerskich wypożyczalni, zbudowaną na bazie już istniejących firm. Auta trafią do dyspozycji zaufanych partnerów PZU. Pozwoli to na ustalenie stałych stawek za wynajem aut, również dla wypożyczalni niezrzeszonych w grupie, co przełoży się na optymalizację kosztów tak klienta, jak i ubezpieczyciela. Dobowa stawka nie przekroczy 100 złotych plus VAT. Obecnie, ze względu na zawyżanie stawek przez niektóre wypożyczalnie, PZU ponosi nawet 2-3 razy większe koszty związane z zapewnieniem klientom aut zastępczych, co przekłada się m.in. na wysokość składki OC.

? Chcąc zagwarantować naszym klientom komfort i satysfakcję, szukamy w PZU rozwiązań, które będą cechować się najwyższymi standardami na rynku. W przypadku jedynej w swoim rodzaju floty aut hybrydowych chcemy doprowadzić do sytuacji, w której samochód zastępczy będzie udostępniany w sposób wystandaryzowany i na podstawie rynkowych stawek. Klientowi zapewni to spokój i oszczędności, a w przypadku ubezpieczycieli przełoży się na korzyści biznesowe ? podkreśla Tomasz Tarkowski, członek zarządu PZU SA, odpowiedzialny za obszar likwidacji szkód. I dodaje: ? Przekazując klientowi pojazd oznakowany logo PZU chcemy, aby kierowca stał się ambasadorem naszych akcji na rzecz bezpieczeństwa na drodze. Znak PZU i serce akcji ?Kochasz? Powiedz Stop Wariatom Drogowym? stają się zobowiązaniem do bezpiecznej, rozważnej i kulturalnej jazdy.

Nowa flota PZU to największa hybrydowa flota w Polsce, a jednocześnie największa jednorazowa sprzedaż takich aut przez Toyotę. Wybrany model auta jest bardzo nowoczesny i ekonomiczny. Samochód posiada silnik benzynowy o pojemności 1.8l oraz silnik elektryczny, zasilany akumulatorami niklowo-metalowymi. System hybrydowy został tak zaprojektowany, aby jak najczęściej wykorzystywać tryb elektryczny. Z układem napędowym współpracuje automatyczna, elektrycznie sterowana skrzynia biegów E-CVT. Ekonomiczną jazdę dodatkowo ułatwia ekran pokazujący przepływy energii między poszczególnymi elementami systemu oraz poziom naładowania akumulatorów.

? Zakup hybrydowej floty Toyoty postrzegamy jako wyraz niezwykłej troski PZU o swoich klientów. Samochody z napędem hybrydowym przyniosą nie tylko korzyści firmie, ale i klientom wypożyczalni. Najniższe koszty utrzymania takich pojazdów oznaczają oszczędności dla właściciela floty, a ich rekordowo niskie zużycie paliwa daje także realne korzyści użytkownikom. Do tego hybrydowe Aurisy wyróżniają się komfortem, cichą i płynną pracą napędu oraz standardową automatyczną skrzynią biegów, co na pewno docenią klienci korzystający z samochodu zastępczego PZU ? mówi Jacek Pawlak, prezes Toyota Motor Poland.

Pierwsza transza 120 aut została przekazana partnerom 22 października. Druga ? składająca się ze 180 pojazdów ? trafi do partnerskich wypożyczalni PZU na przełomie listopada i grudnia.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Grupa PZU. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy