motoryzacja Wiadomości Branżowe

Ponad 4500 młodych ekspertów ruchu drogowego dzięki Fundacji BGŻ

W czerwcu zakończył się ogólnopolski program edukacyjny Fundacji BGŻ ? ?Jeżdżę z głową?. Ponad 160 nauczycieli szkół gimnazjalnych ze 100 miast, z sukcesem zakończyło naukę 4500 uczniów w zakresie podstawowych zasad

W czerwcu zakończył się ogólnopolski program edukacyjny Fundacji BGŻ ? ?Jeżdżę z głową?. Ponad 160 nauczycieli szkół gimnazjalnych ze 100 miast, z sukcesem zakończyło naukę 4500 uczniów w zakresie podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Twórcze zaangażowanie uczniów spotkało się z uznaniem i entuzjastycznym przyjęciem rodziców, a także samych mieszkańców, którzy wspólnie z uczniami rozpoczęli działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w swoich miejscowościach.

Młodzież gimnazjalna, nauczyciele, pracownicy oddziałów Banku BGŻ oraz przedstawiciele lokalnych władz zajęli się rozpowszechnianiem idei przewodniej programu ? wzajemnego szacunku i odpowiedzialności na drogach, wspierając program spontanicznymi inicjatywami lokalnymi w postaci lekcji Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego (BRD) dla przedszkolaków, pikników BRD, rajdów rowerowych, konkursów na najlepsze hasło promujące program, czy też zajęcia praktyczne i zawody sprawnościowe oraz wspólne debaty na temat zmniejszania istniejących zagrożeń w miejscowościach. W uznaniu za pomysłowość i zaangażowanie Fundacja BGŻ przekazała stojaki rowerowe dla dziesięciu najbardziej aktywnych szkół i miejscowości. 

Finałem programu był konkurs na plakat promujący wzajemny szacunek oraz bezpieczne zachowanie na drodze kierowców i rowerzystów. Oceniona najwyżej oraz nagrodzona przez Jury praca ?Niech zapanuje pokój na drogach? autorstwa uczniów z Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 z w Miejskim Zespole Szkół w Ciechanowie stanie się jednocześnie motywem oficjalnego plakatu ogólnopolskiej kampanii społecznej dotyczącej BRD realizowanej w miejscowościach biorących udział w programie.

Zwycięski plakat można zobaczyć pod tym adresem: http://www.jezdzezglowa.pl/pl/plakat.html?id=253
Pełna lista szkół, które wzięły udział w programie dostępna jest tutaj

A to już wiesz?  Zmiany w prawie o ruchu drogowym

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy