Wiadomości Branżowe

Poczta Polska rusza z masową sprzedażą polis pod własną marką

„Ubezpieczenia pocztowe” – pod taką marką są sprzedawane w sieci Poczty Polskiej ubezpieczenia komunikacyjne – OC, Autocasco, Assistance i NNW oraz pozostałe ubezpieczenia majątkowe. Jest to efekt umów zawartych przez Pocztę Polska z PTUW - Pocztowym Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych i MTU – Moim Towarzystwem Ubezpieczeń. Polisy można kupić zarówno w placówkach pocztowych jak i u

?Ubezpieczenia pocztowe? ? pod taką marką są sprzedawane w sieci Poczty Polskiej ubezpieczenia komunikacyjne ? OC, Autocasco, Assistance i NNW oraz pozostałe ubezpieczenia majątkowe. Jest to efekt umów zawartych przez Pocztę Polska z PTUW – Pocztowym Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych i MTU ? Moim Towarzystwem Ubezpieczeń. Polisy można kupić zarówno w placówkach pocztowych jak i u listonoszy. Zmiana to efekt konsekwentnej realizacji strategii Poczty Polskiej, która zakłada wzrost przychodów ze sprzedaży produktów bankowo – ubezpieczeniowych.

Nowa, atrakcyjna oferta ubezpieczeń komunikacyjnych ? OC, Autocasco, Assistance i NNW została opracowana przez Pocztę Polską wspólnie z PTUW ? Pocztowym Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych i MTU ? Moim Towarzystwem Ubezpieczeń. Pozostałe produkty majątkowe, głównie ubezpieczenia mieszkań i domów będą oferowane przez Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Pocztowe, podmiot z Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej.

Rynek ubezpieczeń jest jednym ze strategicznych obszarów rozwoju Spółki. Nasza siła to zaufanie do marki Poczty Polskiej. Oferta jest prosta, przystępna cenowo, a co najważniejsze – obecna w największej sieci dystrybucyjnej w tym kraju ? podkreśla Janusz Wojtas, członek Zarządu Poczty Polskiej, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing. ? Dziś mamy już duże osiągnięcia w rozwoju produktów bankowych ? teraz przyszła pora na mocne uderzenie w segmencie ubezpieczeń ? dodaje Janusz Wojtas.

Poczta Polska do mocnego uderzenia z ofertą ubezpieczeniową przygotowała nowy model dystrybucji. Ubezpieczenie pocztowe będą dostępne między innymi w 640 pocztowych strefach finansowych, czyli specjalnie wydzielonych miejscach w placówkach, z obsługą dedykowaną sprzedaży polis i produktów bankowych i ubezpieczeniowych. W pozostałych placówkach Poczta przeszkoliła asystentów ? prawie 6 tys. osób, które już sprzedają produkty ubezpieczeniowe. Placówki pocztowe są wyposażone w aplikacje, które pozwalają na sprzedaż ubezpieczeń online w trakcie jednej wizyty Klienta. Siłą napędową sprzedaży ubezpieczeń będą także listonosze, mający bezpośredni kontakt z Klientami. Poczta Polska przygotuje specjalny proces sprzedaży dostosowany do specyfiki pracy listonosza, który będzie wspierany przez specjalnie opracowane aplikacje na urządzeniach mobilnych.

A to już wiesz?  Nowe funkcje w wideorejstratorach Mio

Źródło Poczta Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy