motoryzacja Wiadomości Branżowe

Nowe oleje Castrol do samochodów marki Ford

W maju na rynku polskim pojawiły się najnowsze produkty z rodziny Ford Castrol Magnatec Professional, które są rekomendowane przez Forda jako wyłączne oleje do silników tej marki. Castrol i Ford ściśle współpracują ze sobą na etapie

W maju na rynku polskim pojawiły się najnowsze produkty z rodziny Ford Castrol Magnatec Professional, które są rekomendowane przez Forda jako wyłączne oleje do silników tej marki. Castrol i Ford ściśle współpracują ze sobą na etapie projektowania jednostek napędowych.

Najnowsza rodzina środków smarnych Ford Castrol Magnatec Professional obejmuje trzy nowe oleje syntetyczne:

  • Ford Castrol Magnatec Professional E 5W-20 ? jako jedyny na rynku dedykowany do silników EcoBoost 1.0, produkowanych od 2012 r., oraz innych jednostek napędowych z grupy EcoBoost i odpowiadający nowej specyfikacji olejowej Forda WSS-M2C948-B.
  • Ford Castrol Magnatec Professional A5 5W-30 ? przeznaczony do pozostałych silników benzynowych i turbodiesli, który jako jedyny spełnia wymagania najnowszej specyfikacji Ford WSS-M2C913-D.
  • Ford Castrol Magnatec Professional OE 5W-40 ? opracowany specjalnie do silników Forda Ka.

Nowe oleje są dostępne wyłącznie w autoryzowanych serwisach i są jedynymi środkami smarnymi rekomendowanymi przez Forda, o czym można przeczytać na korkach wlewu oleju. ?Konsumenci mogą mieć pewność, że wszystkie auta marki Ford zostały zalane zaawansowanym technologicznie olejem, zapewniającym maksymalną ochronę silnika przy jednoczesnej oszczędności zużycia paliwa? ? mówi Magdalena Vielhaber, w Castrol odpowiedzialna za współpracę z autoryzowanymi stacjami obsługi. Cechą szczególną nowych produktów jest technologia podwójnej filtracji stosowanej w olejach na pierwsze fabryczne zalanie oraz zielone zabarwienie, będące wyznacznikiem oryginalności produktu. Najnowsze oleje z rodziny Ford Castrol Magnatec Professional wykorzystują unikalną dla firmy Castrol ?technologię inteligentnych molekuł?, zabezpieczającą silnik już od momentu jego rozruchu i podczas rozgrzewania, czyli w fazie odpowiedzialnej za 75% całkowitego zużycia silnika. Zapewnia to trzy razy dłuższą skuteczność ochrony i wyraźne zmniejszenie zużycia silnika. Nowe produkty gwarantują też ograniczenie zużycia paliwa i emisji szkodliwych substancji oraz maksymalne osiągi.

Aby jak najlepiej dostosować środki smarne do wymagań jednostek napędowych Forda, Castrol od początku był zaangażowany w prace nad silnikami Forda najnowszej generacji ? EcoBoost, stosowanymi obecnie w większości modeli. Po dwóch latach stworzono nowy olej Ford Castrol Magnatec Professional E 5W-20, opracowano też zupełnie nową specyfikację olejową WSS-M2C948. Formuła oleju gwarantuje utrzymanie silnika w czystości, bez osadów i nagarów, które są wychwytywane przez olej, dzięki czemu nie gromadzą się w silniku. Efektem jest gładka i swobodna praca części ruchomych silnika, które nie napotykają na opór, dodatkowo podnosząc osiągi i zapewniając oszczędność paliwa. Nowy produkt był testowany na silnikach prototypowych oraz w realnych warunkach jazdy (test FIA, ADAC). Ta druga próba wykazała, że dzięki jego zastosowaniu zużycie paliwa spadło o 1,5%. ?Współpraca, którą właśnie rozpoczęliśmy, jest unikatowa w skali całej Europy: tylko dwa kraje ? Polska i Włochy ? zdecydowały o tym, że ich klienci będą mieli możliwość skorzystania z wyjątkowej oferty olejowej. Jestem przekonany, że ścisłe partnerstwo przyniesie korzyści zarówno firmie Ford jak i Castrol, ale przede wszystkim naszym klientom, którzy będą mogli skorzystać z najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów? ? powiedział Dariusz Lech, Dyrektor Działu Serwisu i Części Zamiennych Ford Polska.

A to już wiesz?  Pierwsze zdjęcia nowego Volvo V40 R-Design

Globalne partnerstwo obu koncernów rozpoczęło się blisko 100 lat temu. W 1913 roku Charles Wakefield, założyciel firmy Castrol, zauważył problemy posiadaczy Forda z doborem odpowiedniego oleju silnikowego. Opracowano wówczas specjalną edycję oleju ?Wakefield Castrol? dostosowanego do wymagań silników Forda. Po raz pierwszy w historii zaprojektowano olej specjalnie dla konkretnego producenta samochodów. Dziś obie firmy kładą nacisk na elementy związane z ekologią, jak oszczędność paliwa, niska emisja spalin czy ogólnie pojęta czystość silników. Partnerstwo obejmuje także rynek polski, na którym są organizowane wspólne akcje promocyjne.

 

Więcej o współpracy Castrol i Ford: http://castrolprofessional.pl/ford

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy