Wiadomości Branżowe

NOC – STOP kradzieżom samochodów

NOC STOP to wspólna akcja prewencyjna wielkopolskiej Policji oraz TUiR Warta S.A.  Specjalne naklejki trafią do właścicieli samochodów, którzy chcą je uchronić przed kradzieżą. Trzydzieści tysięcy odblaskowych naklejek będzie rozdawanych we wszystkich jednostkach Policji i przez agentów Warty w Wielkopolsce.Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz

NOC STOP to wspólna akcja prewencyjna wielkopolskiej Policji oraz TUiR Warta S.A.  Specjalne naklejki trafią do właścicieli samochodów, którzy chcą je uchronić przed kradzieżą. Trzydzieści tysięcy odblaskowych naklejek będzie rozdawanych we wszystkich jednostkach Policji i przez agentów Warty w Wielkopolsce.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz przedstawiciele Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta przygotowali akcję przeciwdziałania kradzieży samochodów. Trzydzieści tysięcy specjalnych zestawów naklejek NOC STOP trafi do mieszkańców Wielkopolski.

Kradzieże samochodów i włamania do nich należą do kategorii przestępstw najbardziej uciążliwych dla społeczeństwa. Mając na uwadze, że liczba samochodów wciąż rośnie, można zakładać, że ta forma przestępczości wciąż będzie zajmowała wysokie miejsce na mapie zagrożeń. Dlatego, obok działań operacyjnych policji, widzimy konieczność prowadzenia działań prewencyjnych wymierzonych przeciwko złodziejom samochodów ? mówi insp. Rafał Batkowski, Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.

Akcja polega na tym, że każdy chętny, który zazwyczaj nie korzysta z samochodu w nocy (pomiędzy godz. 23.00 – 4.00), otrzyma dwie specjalne naklejki na auto. Należy je umieścić na tylnej i przedniej szybie wewnątrz samochodu. Auto poruszające się po zmroku z holograficznym oznaczeniem NOC STOP będzie bardziej widoczne. Pozwoli to policjantom pełniącym w nocy służbę szybko zidentyfikować taki pojazd i sprawdzić, czy podróżuje nim właściciel, czy np. złodziej. W odblaskowe etykietki można zaopatrzyć się we wszystkich jednostkach Policji na terenie Wielkopolski oraz u agentów oferujących ubezpieczenia Warty.

Najbardziej zainteresowane akcją będą osoby, które nie mają ubezpieczenia autocasco. Dla nich naklejka NOC STOP może pełnić rolę swoistego ?minicasco?, bo ograniczy ryzyko utraty samochodu. Ale nie tylko. Akcją zainteresowane będą też osoby, które mają autocasco, ale w ten sposób chcą uniknąć kłopotów związanych z utratą auta. Kradzież samochodu zawsze powoduje stres, poczucie bezradności i jest powodem konieczności załatwienia wielu formalności, często wydłużonych w czasie ? mówi Tomasz Baranowski, Dyrektor Regionalnego Centrum Sprzedaży w Makroregionie Wielkopolskim TUiR Warta S.A. Poza tym duża część kierowców po prostu lubi swoje samochody i nie chciałaby ich stracić – dodaje.

W Wielkopolsce od lat systematycznie spada liczba kradzionych samochodów. W ostatnich miesiącach liczba odnotowanych kradzieży aut jest mniejsza niż w porównywalnych miesiącach poprzedniego roku. Celem Akcji NOC STOP jest dalsze pogłębienie trendu spadkowego. W pierwszym półroczu tego roku wszczęto 948 postępowań przygotowawczych w tej kategorii przestępstw. W wielu przypadkach osoby pokrzywdzone nie miały w żaden sposób zabezpieczonych pojazdów, co może mieć związek z brakiem świadomości istniejącego zagrożenia wśród obywateli. Konieczne jest więc, obok prowadzenia policyjnych działań prewencyjnych i operacyjnych, podnoszenie wiedzy o zagrożeniach i sposobach ich unikania w społeczeństwie.

A to już wiesz?  Hyundai prezentuje wyróżniający i przestrzenny model i10 Nowej Generacji

Akcja NOC STOP była już prowadzona przez Wielkopolską Policję i Wartę kilka lat temu. Cieszyła się wtedy ogromnym zainteresowaniem kierowców. Jestem przekonany, że obecnie także wielu mieszkańców naszego regionu z zadowoleniem włączy się w naszą kolejna akcję. ? mówi Komendant Wielkopolskiej Policji.

 

Zobacz film


dostarczył infoWire.pl

Źródło Grupa WARTA. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy