Wiadomości Branżowe

Naklejki z OC ? bat na nieubezpieczonych

Posłowie chcą aby kierowcy naklejali na szybach samochodów nalepki potwierdzające opłacone OC. Ma to zapewnić łatwiejszą weryfikację nieubezpieczonych pojazdów.

Jak informuje Tygodnik Biznes i Prawo liczba pojazdów jeżdżących bez obowiązkowego ubezpieczania OC może się szybko zmniejszyć. W Polsce jest to obecnie 200 tyś pojazdów. Wszystko to za sprawą parlamentarnego zespołu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Posłowie opracowali przepisy, które mają zdyscyplinować kierowców jeżdżących bez OC. System przewiduje naklejki, które będą umieszczane na przedniej szybie samochodu. Naklejki potwierdzać będą posiadanie przez właściciela samochodu opłaconego OC oraz aktualnego przeglądu technicznego.

Pomysł naklejek na samochodach ma ułatwić policjantom i straży miejskiej odnalezienie  aut nieubezpieczonych i niesprawnych technicznie. System ten funkcjonuje m.in. w Irlandii i Wielkiej Brytanii, tam nalepka potwierdza zapłatę podatku drogowego, w Niemczech nalepka na tablicy rejestracyjnej informuje o poziomie emisji CO2.

 

Źródło Wydawnictwo Wiedza i Praktyka sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #EPS   #Nexteer Automotive   #Nexteer Automotive Poland   #uk