motoryzacja

najciekawsze strony motocykla

flossie

CastrolMoto ? najciekawsze strony motocykla

CastrolMoto: www.castrolmoto.com/pl to nowoczesna platforma multimedialna. Została stworzona przez firmę Castrol z myślą o motocyklistach, jako bogate kompendium wiedzy dla kierowców i miłośników jednośladów.

W serwisie www.castrolmoto.com/pl można znaleźć szerokie spektrum informacji. Od porad dotyczących doboru odpowiedniego oleju do motocykla, poprzez możliwość poszerzenia swojej wiedzy z zakresu technologii i procesów powstawania olejów, po odkrycie gdzie tkwi sekret bezpiecznej jazdy na różnych rodzajach nawierzchni.

Wymagający rynek europejski

Europa to jeden z najbardziej wymagających rynków motocyklowych na świecie. Nie bez znaczenia są tu niezwykle zróżnicowane warunki jazdy. Na Starym Kontynencie znajdziemy zarówno kręte górskie odcinki dróg, jak i rozległe autostrady. Z jednej strony słońce oraz upały na południu z drugiej śnieg i mrozy na północy. W skrócie: warunki bardzo wymagające nie tylko dla kierowcy, ale przede wszystkim dla sprzętu. Sposób eksploatacji jednośladów, rosnące wymagania właścicieli i precyzyjne, zaawansowane silniki motocykli, stawiają coraz więcej wyzwań także przed olejami.
flossie
Flossie przetestuje to dla Ciebie

Na stronach www.castrolmoto.com/pl zamieszczone zostały filmy wideo, które przybliżają kluczowe etapy rozwoju produktów firmy Castrol w ośrodku badawczo-rozwojowym Pangbourne, pracę jej ekspertów i specjalistycznego sprzętu używanego do opracowania najwyższej jakości produktów olejowych. Ocenianie wydajności oleju w najtrudniejszych warunkach wymaga bowiem ekstremalnych testów. Kluczową rolę w ich przeprowadzaniu odgrywa Flossie, robot-motocyklista, który nie męczy się, nie przeszkadza mu ryk 16000 obrotów silnika na minutę, i który równie dobrze czuje się przy -20, jak i +40 stopniach Celsjusza. Flossie odpowiada za testy, podczas których silnik, a przez to i olej, poddawany jest najcięższym próbom. To jeden z trzech funkcjonujących na świecie moto-robotów.

Zadbaj o swój motocykl

Miłośnicy jednośladów w serwisie internetowym znajdą również szereg przydatnych porad i wskazówek. Zarówno tych dotyczących pielęgnacji maszyn, jak i instrukcji związanych z jazdą motocyklem. Jeśli ciekawi Cię jaka jest różnica pomiędzy Hondą CBR1000RR Fireblade, biorącą udział w wyścigach Superbike, a jej drogową wersją lub dlaczego zwycięstwo Kenana Sofuoglu w 2007 roku w Walencji jest dla Hondy i Castrol tak szczególne, kliknij na www.castrolmoto.com/pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #LIFESTYLE   #Motoryzacja