ciekawostki

Motor Trade Company S.A. debiut na NewConnect

Motor Trade Company S.A., spółka zajmująca się sprzedażą i serwisem samochodów, rozpoczęła prywatną ofertę akcji. Celem emisji jest pozyskanie od inwestorów do 2 mln zł na rozbudowę oferty produktowo – usługowej firmy. Pomyślnie zrealizowane działania wpłyną bardzo pozytywnie na rozwój firmy a tym samym umocnią jej pozycję na rynku. Debiut na NewConnect planowany jest na przełomie marca i kwietnia.

Motor Trade Company S.A. to gliwicki podmiot z branży motoryzacyjnej. Spółka prowadzi sprzedaż samochodów zarówno nowych jak i używanych w przeważającej większości marki SEAT. Należący do spółki warsztat posiada status autoryzowanej stacji obsługi i oferuje usługi napraw mechanicznych, blacharskich, lakierniczych oraz prowadzi magazyn i sprzedaż samochodowych części zamiennych zarówno nowych jak i używanych.

?W grudnia 2010 firma ?Auto – Service Adam Magaczewski? przekształciła się w spółkę akcyjną o nazwie Motor Trade Company S.A., teraz rozpoczynamy ofertę prywatną. Następnie walory spółki zostaną wprowadzone na rynek NewConnect” ? powiedział Adam Magaczewski, prezes zarządu Motor Trade Company S.A.

Motor Trade chce pozyskać do 2 mln zł, które planuje przeznaczyć na rozwój firmy, poprzez wprowadzenie autoryzowanych usług serwisowych dla marek: Skoda, Chevrolet, oraz usług serwisowych i sprzedażowych dla marki SsangYong. W planowanych inwestycjach spółki, jest również utworzenie centrum dystrybucji używanych części zamiennych do samochodów marki SEAT. Wybór rynku NewConnect jest nie bez znaczenia dla spółki. MTC działa w bardzo nowatorskiej i szybko rozwijającej się branży stale poszerzając swoje usługi i dopasowując swoją ofertę do nawet najbardziej wymagających klientów. Dlatego właśnie wybór rynku NewConnect był oczywisty, jest to miejsce dla dynamicznych i innowacyjnych firm.

?Auto – Service Adam Magaczewski?, którego działalność będzie kontynuowana pod nazwą Motor Trade Company S.A. jest firmą intensywnie rozwijającą się, co potwierdzają wskaźniki dynamiki sprzedaży oferowanych towarów i usług. W roku 2008 przychody wyniosły 3,7 mln zł., w 2009 r. spółka wypracowała 9,7 mln przychodów za 2010 rok przychody ze sprzedaży wyniosły 11,2 mln zł. Dodatkowo z badań przeprowadzonych przez autoryzowany tygodnik motoryzacyjny wynika, że salon samochodowy Spółki MTC znalazł się na 1 miejscu wśród dealerów SEAT-a i na 11 pozycji w Polsce wśród salonów wszystkich marek w ogólnopolskim rankingu klasyfikującym salony samochodowe pod względem jakości obsługi.

Autoryzowanym doradcą w procesach inwestycyjnych spółki jest firma Auxillium S.A., natomiast doradcą finansowym MTC jest ABS Investment S.A.

Dodatkowych informacji udzieli:
Joanna Urbanowicz, Agencja Alvero Sp. z o.o.
tel. : 502 095 900, e – mail: [email protected]; www.alvero.pl

Z: http://www.pressoffice.pl/moto,t1826795072?more=1935929996

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy