motoryzacja

Maciej Wisławski i Fundacja Bractwo Rajdowe

W dniach 25 i 26 września 2010 w trakcie VII edycji Targów Samochodowych na dziedzińcu Gazety Wyborczej przy ul. Sienkiewicza 72 w Łodzi odbędzie się

W dniach 25 i 26 września 2010 w trakcie VII edycji Targów Samochodowych na dziedzińcu Gazety Wyborczej przy ul. Sienkiewicza 72 w Łodzi odbędzie się premierowa prezentacja nowego systemu szkolenia kierowców Co-Driver uruchamianego przez Fundację Bractwo Rajdowe. Pilotażowy projekt obejmuje województwa: łódzkie i mazowieckie i jest rekomendowany przez Macieja Wisławskiego ? jednego z najbardziej utytułowanych rajdowców w Polsce.

“Obecny system szkolenia w naszym kraju skupia się na nauce jazdy, w sposób mający zminimalizować prawdopodobieństwo spowodowania wypadku przez kursanta (kierowcę). Co-Driver System to projekt, w którym uczymy jak uniknąć tragedii, mogącej być następstwem błędów innych uczestników ruchu.” – mówi pomysłodawca projektu Paweł Ciurzyński.

Podczas 2 godzinnej sesji jazdy, przekazywana jest kierowcy cała wiedza Co-Drivera, nabyta podczas wieloletniego doświadczenia w całkowicie bezwypadkowym poruszaniu się w realiach ruchu drogowego. Całość sesji nagrywana jest w systemie OnBoard i przekazywana kursantowi po zakończeniu sesji.

W pierwszej, pilotażowej fazie projektu, obejmującej swym zasięgiem województwa łódzkie i mazowieckie Co-Driverami będą: Marek Kaczmarek (wielokrotny rajdowy Mistrz Polski, uczestnik Rajdu Monte Carlo) oraz Paweł Ciurzyński (były kierowca wyścigowy, kierowca i pilot rajdowy, rajdowy V-ce Mistrz Polski w 1988 roku w klasie N-02).

W trakcie targów, dzięki Fundacji Bractwo Rajdowe, każdy będzie mógł wykonać próbę na symulatorze zderzeń , który uświadamia dlaczego tak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w fotelikach. Goście targów będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać z Maciejem Wisławskim ? polskim pilotem rajdowym.
Targi odbędą się:
– w sobotę w godz. 10.00 ? 18.00
– w niedzielę w godz. 10.00 ? 17.00
Więcej informacji o Co-Driver System na:
www.co-driver.pl
Z: http://www.pressoffice.pl/moto,t1826795072?more=391111898

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy