motoryzacja

Jesienny Żubr 2010: Załoga JONIEC TEAM na podium!

24 października zakończył się trzydniowy rajd 4×4 Jesienny Żubr 2010, do którego dwie załogi wystawił ogólnopolski producent systemów ogrodzeniowych JONIEC. Podczas weekendowych zmagań doskonale spisał się jedyny kobiecy duet rajdu – “Lejdis” z JONIEC TEAM – który w swojej klasie zakończył rywalizację na 3 pozycji.

W dniach 22 – 24 października br., w malowniczych terenach Jury Krakowsko-Częstochowskiej odbył się rajd 4×4 Jesienny Żubr 2010. 26 załóg miało do pokonania prawie 200 km tras, w tym 8 odcinków specjalnych, podzielonych na dwa etapy. OS-y miały bardzo zróżnicowany charakter pod względem trudności. Był piach, błoto, woda, kamienie, przejazdy zarówno w terenie otwartym jak i pomiędzy drzewami. Wiele załóg zakończyło off-roadowe zmagania już pierwszego dnia. Taki los spotkał jedną z dwóch załóg JONIEC TEAM wystawionych przez firmę JONIEC, ogólnopolskiego lidera w produkcji systemów ogrodzeniowych. Na 4. OS-ie I etapu Nissan Terrano Rafała Wójs i Pawła Kaima został pozbawiony przedniego zawieszenia, uderzając wałem o podłoże. Honoru teamu wciąż broniły Iza Bogacz i Kasia Dziadoń czyli ?Lejdis?.

Kierowców szczególnie zaskoczył OS Dakar I w Bukownie, na którym panowały typowo pustynne warunki. ?Kopisty piach i strome podjazdy Dakaru dały nam się nieźle we znaki. Dosłownie tonęłyśmy w piachu.? ? mówi Iza Bogacz z JONIEC TEAM. ?Dopiero od trzeciego OS-u zaczęłyśmy kręcić dobre czasy. Nasze auto dobrze sprawuje się właśnie na twardszych odcinkach i odetchnęłyśmy z ulgą słysząc, że piasków już więcej nie będzie? ?dodaje pilot ?Lejdis?, Kasia Dziadoń. ?Lejdis?, jedyna kobieca załoga Jesiennego Żubra 2010, pomimo trudnego początku pojechały fantastycznie w kolejnych OS-ach, dzięki czemu zakończyły rywalizację w swojej klasie na znakomitym 3 miejscu.

Bezkonkurencyjni w tegorocznym Jesiennym Żubrze byli Wojciech Pieprzycki i Jacek Kurkowski, którzy poprowadzili swoją terenówkę na pierwsze miejsce w klasie extreme. W klasie sport triumfowała załoga Zbigniewa Jasiewicza i Grzegorza Pitka. Natomiast na najwyższym stopniu podium w turystyku stanęli Anna i Maciej Podstawscy

Informacje o FPUH JONIEC:
Firma JONIEC to jeden z ogólnopolskich liderów w produkcji pojedynczych części ogrodzeń oraz systemów ogrodzeniowych. Spełniając oczekiwania klientów, zarówno pod względem jakości jak i estetyki wykonywanych produktów, JONIEC już od przeszło dwóch dekad zaopatruje rynek krajowy, a od kilku lat również słowacki i litewski. Wysoka jakość oraz konkurencyjność oferowanych wyrobów firmy zostały docenione przez Polską Izbę Przemysłowo-Handlową Budownictwa poprzez przyznanie systemowi ogrodzeń GORC ?Złotego Kasku? na targach Targbud 2009 oraz ?Złotego Medalu? MTK na targach Targbud 2010.
Wiosną 2010 roku firma JONIEC zaangażowała się w sporty motorowe powołując JONIEC TEAM. W skład Teamu wchodzi Paweł ?Pablo? Kaim startujący w FMX i MX oraz 3 załogi biorące udział w rajdach 4×4.
Z: http://www.pressoffice.pl/moto,t1826795072?more=632678626

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #LIFESTYLE   #Motoryzacja