LIFESTYLE motoryzacja

Jak zwalczyć problem pijanych taksówkarzy?

Data publikacji: 2014-05-08
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jak zwalczyć problem pijanych taksówkarzy?
Kategoria: LIFESTYLE, Motoryzacja

Komunikat o problemie pijanych taksówkarzy na polskich drogach. W ostatnim czasie wiele było przypadków, gdy pijany taksówkarz prowadził lub oczekiwał na klientów.

Jak zwalczyć problem pijanych taksówkarzy? LIFESTYLE, Motoryzacja - Komunikat o problemie pijanych taksówkarzy na polskich drogach. W ostatnim czasie wiele było przypadków, gdy pijany taksówkarz prowadził lub oczekiwał na klientów.

Problem pijanych kierowców to kwestia społeczna, która niestety istnieje i jest coraz bardziej widoczna w codziennym życiu. Co roku, w okolicach świąt Wielkanocnych, weekendu majowego czy wakacji publikowane są statystyki informujące o liczbie wypadków, ofiar śmiertelnych czy rannych na drogach. W samym 2013 r. w wyniku 8,8 mln kontroli trzeźwości, zatrzymano prawie 70 tys. nietrzeźwych kierowców.

Mogłoby się wydawać, że poruszany problem nie dotyczy osób pracujących jako taksówkarze. Nic bardziej mylnego. Kilka tygodni temu media obiegła wiadomość o wypadku spowodowanym przez taksówkarza niedaleko Pieszyc, w województwie dolnośląskim. Pijany kierowca miał 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Choć nikt nie zginął, groźniejsze wypadki zdarzają się praktycznie codziennie.

W styczniu w Krakowie policja zatrzymała taksówkarza, który zaparkował w centrum miasta i czekał na klientów. Zwrócił na siebie uwagę, ponieważ stanął na pasach. Alkomat wykazał ponad 1,5 promila we krwi. Tego samego miesiąca zatrzymany został również taksówkarz z Wrocławia z prawie 2 promilami alkoholu.

Chcąc walczyć z problemem pijanych taksówkarzy, firma EcoCar wprowadziła innowacyjny system, który w założeniu ma wyeliminować takie sytuacje. Samochody, którymi poruszają się taksówkarze codziennie przekazywane są w siedzibie firmy, a każdy kierowca zanim zacznie pracę musi „dmuchnąć w balonik”.

Unikatowy model biznesowy, jaki wprowadziliśmy w naszej firmie, pozwala na bieżące i dokładne kontrolowanie kierowców za pomocą alkomatu. Większość kierowców rozpoczyna pracę pod siedzibą firmy. By mogli wyruszyć w trasę muszą zostać przebadani alkomatem. Jesteśmy pierwszą firmą w Polsce, która zdecydowała się na takie działania. Traktując bezpieczeństwo i komfort naszych Klientów jako rzecz nadrzędną, codziennie wykonujemy takie badania – mówi Aneta Ogrodniczek, Prezes firmy EcoCar.

Polskie prawo wyraźnie wskazuje, że nietrzeźwa osoba (tj. taka, która ma więcej niż 0,2 promila w organizmie) kierująca pojazdem podlega karze utraty prawa jazdy na okres do dziesięciu lat oraz kara więzienia do lat dwóch. Jednak spowodowanie wypadku śmiertelnego podlega o wiele wyższym karom.

To co wyróżnia naszą korporację to bezwzględna troska o bezpieczeństwo pasażerów oraz kierowców. Oprócz codziennych badań prowadzimy sporadyczne niezapowiedziane kontrole. W niedługim czasie nasza flota będzie liczyła 350 samochodów, zatrudniamy obecnie 200 kierowców. Dzięki badaniom alkomatem jesteśmy pewni, że nasi Klienci poczują się jeszcze bezpieczniej w naszych taksówkach – dodaje Aneta Ogrodniczek.

Przy wsiadaniu do taksówki warto zwrócić uwagę na zachowanie kierowcy. W związku z wciąż istniejącym, bardzo poważnym problem pijanych kierowców, firmy świadczące usługi przewozu osób, które odpowiedzialnie podchodzą do prowadzonej działalności, powinny możliwie jak najczęściej kontrolować swoich kierowców. Wymienione przypadki są na szczęście incydentalne i większość kierowców taksówek uczciwie i odpowiedzialnie podchodzi do swojej pracy.

 

***

EcoCar SA (http://www.ecocar.pl) jest spółką prawa handlowego powołaną do zarządzania usługą przewozu osób. Jest właścicielem najbardziej rozpoznawalnej firmy taksówkowej w Warszawie, która dysponuje własną, jednorodną i w całości licencjonowaną flotą samochodów. Posiada szeroką ofertę usług dedykowanych zarówno dla klientów indywidualnych, rodzin, małych i średnich przedsiębiorstw jak również dużych firm i korporacji. Gwarantuje komfort i bezpieczeństwo ich realizacji według najwyższych europejskich standardów.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Jak zwalczyć problem pijanych taksówkarzy? LIFESTYLE, Motoryzacja - Komunikat o problemie pijanych taksówkarzy na polskich drogach. W ostatnim czasie wiele było przypadków, gdy pijany taksówkarz prowadził lub oczekiwał na klientów.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Motoryzacja

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy