motoryzacja Wiadomości Branżowe

Dalsza współpraca Goodyeara z Truck Racing Organisation

Firma ponownie będzie dostarczać opony do Europejskich Mistrzostw Wyścigów Pojazdów Ciężarowych FIA 2012Warszawa, 9 maja 2012 r. – Goodyear będzie kontynuował współpracę z Truck Racing Organisation (TRO) –

Firma ponownie będzie dostarczać opony do Europejskich Mistrzostw Wyścigów Pojazdów Ciężarowych FIA 2012

Warszawa, 9 maja 2012 r. – Goodyear będzie kontynuował współpracę z Truck Racing Organisation (TRO) – promotorem Europejskich Wyścigów Pojazdów Ciężarowych. Współpraca, trwająca od ubiegłego roku, została przedłużona na cały sezon 2012.

TRO pełni rolę kompleksowego zarządcy Europejskich Wyścigów Pojazdów Ciężarowych z ramienia FIA (Federation Internationale de l’Automobile), dostarczając na potrzeby zawodów certyfikowane opony wyścigowe, a także zapewniając pełny ich serwis. Organizacja jest wyłącznym dystrybutorem opon wyścigowych Goodyear Racing dla pojazdów ciężarowych. Zespoły zamawiają opony za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej TRO lub na torze, a montażem zajmują się pracownicy TRO. Opony są przechowywane i dostarczane na tory
we współpracy z Robineau Logistics. O ile pozwalają na to zapasy, opony można również kupować na torze, a ich cena jest identyczna dla wszystkich zawodników. Aby zapewnić sprawiedliwą dystrybucję opon, TRO we współpracy z FIA przeprowadza loterię przed każdym wyścigiem. W ten sposób do momentu wyników losowania nikt nie wie, które egzemplarze opon trafią do których zespołów.

TRO dostarcza opony Goodyear Racing na mistrzostwa FIA, a także do testówi krajowych serii wyścigów pojazdów ciężarowych. Podczas każdego wyścigu TRO ma na miejscu dedykowany zespół techników montujących opony oraz specjalnie wyposażony obszar serwisowy, w którym są one wyważane i montowane. Oponami zarządza się z użyciem systemu identyfikacji radiowej (RFID), dzięki której sędziowie FIA mogą być pewni, że wszyscy startujący przestrzegają surowych uregulowań w zakresie stosowania opon.

Goodyear dostarcza opony do wyścigów pojazdów ciężarowych od 2004 roku. Najnowsza opona 315/70R22.5 Goodyear Truck Racing została zaprojektowana i przygotowania specjalnie pod kątem europejskich wyścigów pojazdów ciężarowych. Oparta jest na tej samej technologii, co opony Goodyear Regional RHS na oś sterującą, ze specjalnym składem mieszanki, który zapewnia maksymalną przyczepność i doskonałą żywotność na torze w każdych warunkach. Pilotażowe zastosowanie technologii RFID nastąpiło w oponach zastosowanych w brytyjskich mistrzostwach klasy Touring Car, a dziś jest standardem we wszystkich oponach wyścigowych do pojazdów ciężarowych.

A to już wiesz?  Badania i rozwój opon Goodyear na rzecz ogumienia stosowanego w Wyścigach Pojazdów Ciężarowych

Wyścigi pojazdów ciężarowych w 2012 r.

Areną otwierającą Europejskie Mistrzostwa Wyścigów Pojazdów Ciężarowych FIA 2012 będzie Istanbul Park w Turcji. Już 13 maja potężne ciężarówki staną na linii startu, rozpoczynając niewątpliwie emocjonujący sezon.

Oprócz rundy Mistrzostw rozgrywanej po raz pierwszy w Turcji, drugą dużą zmianą w 2012 roku jest przeniesienie rundy hiszpańskiej, tradycyjnie rozgrywanej w Albacete, do madryckiego Jarama. Oznacza to, że tor w stolicy Hiszpanii będzie gospodarzem dwóch imprez w bieżącym sezonie.

 • 13/05/2012    Istanbul Park    Turcja
 • 20/05/2012    Misano     Włochy
 • 10/06/2012    Jarama    Hiszpania
 • 24/06/2012    Nogaro     Francja
 • 01/07/2012    Donington     Wlk. Brytania
 • 15/07/2012    Nürburgring    Niemcy
 • 29/07/2012    Smolensk    Rosja
 • 02/09/2012    Most    Czechy
 • 23/09/2012    Zolder    Belgia
 • 07/10/2012    Jarama    Hiszpania
 • 14/10/2012    Le Mans    Francja

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 54 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. Goodyear zatrudnia około 73 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy