motoryzacja Wiadomości Branżowe

3M dba o widoczność i bezpieczeństwo na drodze

Firma 3M wprowadziła na rynek nowy, innowacyjny system do renowacji porysowanych lamp samochodowych. System usuwa nie tylko rysy, ale również zmatowienia z plastikowych lamp stosowanych we współczesnych samochodach.

Zżółknięcia oraz porysowania powłok lamp samochodowych powstają w trakcie codziennego użytkowania samochodów. Podczas korzystania z myjni samochodowej, czy też podczas jazdy, kiedy np. odpryskujące kamienie mogą uszkodzić plastik chroniący lampę.. Wszystkie mikrouszkodzenia oraz zmatowienia pozwala całkowicie usunąć nowoczesny system opierający się na zestawie materiałów ściernych i polerskich oraz specjalistycznych maszynkach.

Naprawa polega na zeszlifowaniu powłoki lampy oraz jej polerowaniu przy pomocy polerki pneumatycznej. Po zakończeniu tego procesu lampy w samochodzie odzyskują przejrzystość i ponownie nadają się do użytku.

– Wprowadzenie zestawu naprawczego do powłok lamp ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób podróżujących samochodem. Dzięki systemowi właściciele samochodów będą mogli niskim kosztem przywrócić blask swoich lamp ? mówi Jarosław Krzciuk z 3M Poland. ? To nasz kolejny produkt który poprawia bezpieczeństwo i komfort osób podróżujących samochodami? dodaje Jarosław Krzciuk

 

***

O 3M Poland

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W ubiegłym roku firma obchodziła dwudziestolecie istnienia na polskim rynku oraz dziesięciolecie rozpoczęcia działalności produkcyjnej.

3M w Polsce posiada 4 ośrodki produkcyjne (największy mieści się we Wrocławiu) oraz zatrudnia ponad 1600 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy. 3M Poland oferuje ponad 10 000 produktów w ramach 5 sektorów: Ochrona zdrowia, Produkty konsumenckie, Ochrona i reklama wizualna, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ok.350 mln USD.

3M Poland od ponad 20 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia m.in. tytuł ?Firmy XX-lecia 1990-2010? przyznany jej przez Polski Klub Biznesu, ?Business Superbrand 2010? oraz tytuł Perły Polskiej Gospodarki 2011.

Więcej informacji: www.3m.pl

 

O 3M

3M przekształca nowe idee w tysiące pomysłowych produktów. Nasza kultura twórczej współpracy nieustannie inspiruje powstawanie zaawansowanych technologii, których podstawowym celem jest poprawa jakości życia. 3M to innowacyjna firma, która od początku swojego istnienia nieprzerwanie tworzy i dostarcza nowe rozwiązania ułatwiające ludziom życie. 3M osiąga przychody w wysokości 30 mld USD, zatrudnia 84 000 osób na całym świecie i działa w ponad 65 krajach. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.3M.com albo w kanale @3MNews na Twitterze.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #LIFESTYLE   #Motoryzacja